Vinařství Vlastimil Řádek

Vinařství Vlastimil Řádek

Přesto, že my sami již nejsme věkem nejmladší, naše vinařství mladé je i když historie pěstování révy se díky našim předkům počítá na století. Ve víru životních událostí, jsme před deseti lety založili snad nejmenší vinařství ve Velkých Pavlovicích. Jsme absolventi vinařské školy ve Valticích a téměř celý život se vinařství věnujeme. Obhospodařujeme cca 3 ha vinic, kde pěstujeme odrůdy bílé Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muller Thurgau, Neuburské, z červených odrůd pak Modrý Portugal, Svatovařinecké, Zweigeltrebe, Frankovku, Cabernet Moravia a v malé míře i André. 
Při pěstování révy i při výrobě vína vycházíme ze zkušeností vlastních a čerpáme rovněž z nových informací. Naše roční produkce je cca 13 000 ks lahví vína. 
V našem sklípku rádi přivítáme každého, kdo má víno rád. Jsme schopni se postarat až o 50 osob. Rádi zajistíme i živou muziku - cimbálku, harmonikáře. Nabízíme řízenou degustaci, teplé i studené občerstvení a návštěvu vinic s výkladem o pěstování révy vinné.

Údaje o vinařství

AdresaNová 11, sklep: Zelnice 75
Telefon724 058 616
E-mailvinarstvi.radek@seznam.cz
Možnost posezení - pro 50 osob
Nabídka řízené degustace a ochutnávky Ano
Exkurze do vlastních vinic Ano
Cookies settings switcher