Vinařství V & M Zborovský, v.o.s.

Vinařství V & M Zborovský, v.o.s.

Vinařství V & M Zborovský bylo založeno v roce 2001 dvěma bratry, Vladimírem a Martinem. Do této doby se po mnoho generací v rodině Zborovských víno vyrábělo pro vlastní potřebu, kamarády a známé. 
Od založení firma hospodaří ve sklepním hospodářství, které se nachází uprostřed vinařské obce Velké Pavlovice poblíž kostela. Je to mladá perspektivně a dynamicky se rozvíjející vinařská firma rodinného charakteru.

Vinařství V & M Zborovský pružně reaguje na požadavky zákazníků a na vývoj ve vinařství a vinohradnictví. V době vzniku obdělávalo vinařství 1,5 ha vlastních i pronajatých vinic. Vysazovat vinohrady začala firma v roce 2002. V současnosti plocha všech vinic činí 17,5 ha. V blízké budoucnosti je cílem obhospodařovat 22 ha vinohradů. S rozšířením plochy vinic vzrůstá i počet pěstovaných odrůd. Vinohrady jsou lokalizované do vynikajících viničních tratí obcí Velké Pavlovice a Bořetice. Réva vinná je pěstována ekologickým způsobem. Přísně se pečuje o diverzitu fauny a flóry, která zvyšuje odolnost révy vůči škodlivým činitelům. Hrozny jsou pak sbírány až v okamžiku jejich nejvyšší možné zralosti. U některých odrůd je prováděna probírka hroznů. Jen z těch nejvyzrálejších a nejzdravějších se vyrábí výběry z bobulí, slámové i ledové víno.

Víno je vyráběno vybraným, citlivým postupem vzhledem ke stavu a zralosti hroznů. Filozofií Vinařství V & M Zborovský, v.o.s. je vyrábět velmi kvalitní přírodní vína, ekologicky přistupovat k pěstování révy vinné a maximálně uspokojit zákazníka kvalitou vín.

Údaje o vinařství

AdresaDlouhá 2, Velké Pavlovice
Telefon777 655 595
E-mailzborovsky@zborovsky.cz
Webwww.zborovsky.cz
Cookies settings switcher