Vinařstvi Reichman & Reichman

Vinařstvi Reichman & Reichman

Vinohradnictvím a vinařstvím se zabýváme dlouho, ostatně asi tak jak bývalo a je zvykem ve vinařských rodinách v naší oblasti. Samozřejmě, že to nebylo vinařství ve velkém, ale spíše jako koníček a příležitost přilepšit si v dobách ne ekonomicky nejlepších. Bylo to ale období nesmírně důležité, neboť jsme mohli čerpat zkušenosti z bezedné studnice moudrosti stařečků, sousedů, ale i z náhodných setkání s lidmi, kteří zavítali do našeho sklepa. Po roce 1989 jsme se začali zajímat o naše pozemky, které po válce skončily v místním JZD a nakonec jsme dostali zpět restitucí několik vinohradů o celkové výměře cca 1 ha .

Zásadní zlom v naší zálibě nastal v roce 1996, tehdy jsme si řekli, že už nebudeme dělat víno jen jako koníčka a slovo dalo slovo. Ocitly jsme se v novém sklepě a začali přemýšlet co a jak dál. V dnešní době hospodaříme spolu s rodinou cca na 15 ha, ale i tato rozloha nezajišťuje množství suroviny, které bychom potřebovali. Proto se chystáme na výsadbu nových vinic se skladbou odrůd, která nám umožní výrobů vín vyšší kvality ale i tak budeme stále asi 20% suroviny kupovat od smluvních vinohradníků z předem určených poloh.

V minulém roce jsme rozšířily prostory spojením našeho a sousedícího sklepa, který jsme dokoupili. Při propojování jsme narazili na starý částečně zavalený sklep,který se opravil a stal tak se součástí našeho "labyrintu". Dokoupili jsme další nerezové nádrže a začali přistavovat další prostory na zpracovávání surovin, uskladnění potřebného materiálu a pro příjemnější posezení.

Protože jsme chtěli zachovat chuť,charakter zdejších vín, zpracováváme hrozny, tak jak nás to naučili naši předkové,(červené nám kvasí v kádích, bílé v dřevěných sudech) jen prostředky, kterými se hrozny šetrně zpracovávají jsou moderní, sklep jsme doplnili a stále ještě doplňujeme dřevěnými sudy, v kterých víno zraje a dostává ten správný charakter. Teprve potom, až je víno sudově zralé a aby tento charakter zůstal nezměněn uschováme víno do nerezových nebo skleněných nádob.

Údaje o vinařství

AdresaZelnice 73, Velké Pavlovice
Telefon602 504 991
E-mailreichman@moravipharm.cz
Webwww.moraviapharm.cz/
Cookies settings switcher