Vinařství Mezi Horami, s.r.o.

Vinařství Mezi Horami, s.r.o.

Společnost Mezi Horami vznikla příchodem nového společníka do vinařství Procházka, které bylo založeno v roce 1991.

Protože Velké Pavlovice leží v mikroregionu Modrých Hor, kterému se díky jeho svahovým polohám a půdnímu složení říká krajina červených vín je naší filozofií vyrábět vysoce kvalitní červená vína. Cílem není mít všechny odrůdy, ale zaměřujeme se na historicky typická vína pro naši oblast, jako je Frankovka, André, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Rulandské modré.

Velké Pavlovice ovšem nejsou jen o červených vínech. Velice dobře se u nás daří i bílým odrůdám. I tady se věnujeme tradičním odrůdám, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Tramín červený a Ryzlink rýnský, které se vyznačují svou pikantní strukturou.

V našich rosé vínech vyžadujeme, aby byl zachován charakter červeného vína, kterého dosahujeme delší macerací hroznů. Díky tomu takové rosé není jen sezónní záležitostí, ale vínem i na několik let.

Naší specialitou jsou originální cuvée, plná neprobádaných tajemství, nových chutí a vůní. Najít vhodná vína a spojit je ve správném poměru tak, aby vzniklo komplexní a výjimečné víno, to je to, co nás baví.

Dobré víno potřebuje čas, aby se rozvinula jeho chuť aroma a plnost. Proto naše vína zrají na jemných kvasnicích starou francouzskou metodou Sur-lie. Na lahvování nespěcháme a u červených vín máme dokonce cíl prodávat je až láhvově zralá, což může být někdy i po 5 letech.

Chceme mít stoprocentní přehled o tom, z jakých hroznů jsou naše vína, proto vyrábíme vína jen z našich vlastních vinic. Vinice mají rozlohu 10 ha, kde ty nejvýznamnější mají přes 30 let. Takové keře už plodí díky svému kořenovému systému ty nejkvalitnější hrozny.

Ročně produkujeme kolem 25 tis. lahví určených převážně pro privátní klientelu.

 

Údaje o vinařství

AdresaBoženy Němcové 6, Velké Pavlovice
Telefon775 760 872, 777 222 903
E-mailinfo@mezihorami.cz
Webwww.mezihorami.cz