Vinařstvi Mikulica

Vinařstvi Mikulica

Založení vinařství bylo završením dlouholeté praxe Miroslava Mikulici a zužitkováním zkušeností, které získal stálým potkáváním se s vínem během času. Vlastní firmu založil roku 1993 spolu se ženou Marií. Dnes přebral vedení rodinného podnikání syn Petr, který vystudoval MZLU a dal tím malému vinařství další potenciál. V současné době Mikulicovi obhospodařují 15 000 keřů révy vinné na rozloze 4 ha. Kvůli ucelení šarží přívlastkových vín pochází část surovin od smluvních vinohradníků, hlavně z Velkých Pavlovic.

U modrých odrůd se sklizeň výrazně redukuje pro optimální vyzrálost hroznů a snížení kyselin. U bílých odrůd se včasným sběrem dosahuje harmonie cukrů a kyselin a zachování svěžesti. Sklepní hospodářství mají Mikulicovi v nově vybudovaných sklepních prostorech v zadním traktu rodinného domu, součástí je také komfortní degustační místnost pro 30 hostů.

Vína se školí v nerezových tancích, červená určená k lahvování zrají kvůli mikrooxidaci půl až jeden a půl roku v dubových a akátových sudech, také i ve starších barikových. Bílá vína a lehčí červená se lahvují v následujícím roce po sklizni hroznů, špička červené produkce se dostává na trh po dvou až tříletém zrání v sudech a lahvích. Mezi největší úspěchy vinařství patří již dvě vybraná vína mezi 1000 nejlepších vín na světě.

 

Údaje o vinařství

AdresaHlavní 116, Velké Pavlovice
Telefon721 779 571
E-mailobchod@vinarstvimikulica.cz
Webwww.vinarstvimikulica.cz
Cookies settings switcher