Vinařství Lacina

Vinařství Lacina

Vinařství Lacina se pohybuje na trhu kvalitních, převážně přívlastkových vín. Může nabídnout vína, která určitě patří k těm nejlepším na trhu. úspěchy této malé společnosti rodinného typu se stávají tradičními na prestižních mezinárodních a národních výstavách. Za zmínku především jmenujme např. mezinárodní výstavu vín Muvina (jedna z 6 mezinárodních výstav vín v Evropě garantovaných O.I.V. v Paříži) v Prešově, a Forum Moravium, nominační výstavu vín pro Velkopavlovickou vinařskou podoblast do Salonu vín ČR.

Vinařství hospodaří na 4 vinicích, ze kterých pochází asi polovina produkce hroznů. Zbylou část nahrazují dodávky od osvědčených smluvních partnerů, a to pod naším dohledem nad pěstováním i samotným sběrem, aby bylo docíleno požadované kvality a cukernatosti hroznů pro výrobu predikátních vín. Prioritou vinařství Lacina je ekologické hospodářství.

Většina vín vzniká řízeným kvašením a následným zráním v sudech, což je žádáno především víny červenými. Celková produkce je dnes 20 tis. litrů vína. Naší vizí je výroba maximálně 100 tis. litrů v horizontu 3 let. Tuto hranici bychom nechtěli v budoucnu výrazně přesáhnout, protože věříme, že vyšší množství produkce se může odrazit v kvalitě vína.

Údaje o vinařství

AdresaBří Mrštíků 18, sklep: V Údolí 6
Telefon774 066 650
E-mailinfo@vinarstvilacina.cz
Webwww.vinarstvilacina.cz
Cookies settings switcher