Vinařství Knoll

Vinařství Knoll

Naše vinařství patří mezi menší vinařství na jižní Moravě. Najdete nás ve známé vinařské obci Velké Pavlovice jež je součástí mikroregionu zvaném MODRÉ HORY. Nevěříme ve „zkrášlování“ vína podle cílové chutě nebo struktury. Každý ročník by měl odrážet to, co matka příroda každoročně vyprodukovala. Při výrobě vína klademe důraz na veškeré práce ve vinici. Minimalizujeme chemické zásahy, vyznáváme šetrný přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Vinařství jsem založil v roce 2012 s kamarádem. Tehdy jsme jako mladí kluci začali sbírat zkušenosti od svýh otců a dědů. Vzpomínky na naše začátky jsou úsměvné. Tak jako všichni začínající vinaři jsme vlastnili motyky, několik řádku vinohradů a malý sklep, kterým mě obdaroval děda Petr. Díky naši vytrvalosti jsme získali první zákazníky a víno se pomalu dostávalo do světa. V současné době se již oba samostatně věnujeme práci na vlastních vinařství. Pěstování a výroba vína nám dělá velkou radost a jsme šťastní, že můžeme v životě tvořit něco, co nás baví a co nás naplňuje. Naše viněta a název vinařství KNOLL je odvozena od prvotního sklepa, kterým mě obdaroval děda Petr. Sklep vystavěl můj praděda Franz Knoll, který ho předal dědovi a ten následně mě. Chtěl jsem aby viněta a název vinařství byli odkazem právě na tento sklep a byli mi připomínkou na krásné, ale někdy i náročné začátky mé vinařské cesty.

KAMENNÝ SKLEP VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH

Vítáme Vás v kamenném sklepě, který nám slouží ke koštování, společenským večírkům, zájezdové turistice, rodinným oslavám, nebo jen k posezení s přáteli u pohárku dobrého vína. Výrobní prostory jsou vzdálené necelý kilometr od sklepa a v případě zájmu Vám i zde rádi uděláme prohlídku.
Kamenný sklep pochází z roku 1885. Ve vlastnictví naši rodinyje od roku 1932, kdy sklep zakoupil můj praděda. V roce 2015 jsme se pustili do kompletní rekonstrukce sklepa a nyní sklep spojuje staré původní části s novými, které jsou vystavěny z pískovce a patří mezi raritu.
Ve sklepě se nachází presůz kde je posezení pro 20 osob a následně hlavní sklep pro 70 osob. Součástí je rotunda, která se stále rekonstruuje a v budoucnu nám bude sloužit k řízeným degustacím a vedlejší sklepy, které slouží pro uskladnění vína.

Údaje o vinařství

AdresaPod školou 23, Velké Pavlovice
Telefon773 556 914
E-mailinfo@vinarstvi-knoll.cz
Webwww.vinarstvi-knoll.cz/
Možnost posezení - pro až 70 osob
Nabídka řízené degustace a ochutnávky Ano
Exkurze do vlastních vinic Ano
Cookies settings switcher