Rodinné vinařství Suský

Rodinné vinařství Suský

Vinařství rodiny Suských patří ke generaci mladých vinařů, zastávající trend výroby malých partií jakostních přívlastkových vín s výrazným vlivem vlastního rukopisu i zřetelným projevem kvalit velkopavlovické vinařské podoblasti. Rodinné vinařství zpracovává hrozny z vinic vynikající vinařské trati Staré hory, které je srdcem velkopavlovické vinařské podoblasti známé především výrobou kvalitních červených vín. 
Při výrobě vín v našem vinařství se snoubí moderní technologické poznatky s tradicí. Hrozny jsou zpracovány čistou a citlivou technologií řízeného kvašení a dále zrají v dubových sudech ve stabilních klimatických podmínkách sklepu pocházejícího ze 16. století.

Na tradici je zaměřena i odrůdová skladba zpracovávaných hroznů. Vždyť mimo teprve nedávno uznané odrůdy Cabernet Moravia, typické svojí výraznou chutí i vůní a při dobrém vyzrání hroznů i výraznou temně rubínovou barvou, jsou všechny ve výsadbě použité odrůdy: Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Modrý Portugal i Frankovka, doloženy jako nejrozšířenější na území Moravy již v roce 1883.

Údaje o vinařství

AdresaHlavní 75, sklep: V Údolí 8
Telefon723 286 832
E-mailmareksusky@seznam.cz
Webwww.vinosusky.cz
Cookies settings switcher