Vinařství JaKUBA

Vinařství JaKUBA

Víno JaKUBA se vyčlenilo z tradičního velkopavlovického vinařství Lacina, které si za svou historii získalo velký zájem milovníků vína díky vysokému standardu kvality, který drží ročník od ročníku od svého vzniku až dodnes.

Naše vinařství si ke svému logu připisuje přívlastek … víno ze-mě a v něm je také ukryta celá filozofie našeho vinařství. Chceme totiž víno ze-mě číst ve dvou významech. Ten první význam je víno ZEMĚ, naší krásné jihomoravské země, kde jsme se narodili my a kde se každý rok rodí na různých typech půd, na různých tratích hrozen, který se pak proměňuje v lahodná vína. Chceme tím říct, že právě země je tím hlavním vinařem, protože jak stará pravda říká, víno se dělá ve vinohradě. Práci na našich cca 6 ha vinic proto věnujeme velkou péči a naše vína jsou důkazem, že se ta péče vyplácí.    

Druhým významem vína ze-mě chceme říct, že vínům dáváme i něco z nás. Se surovinou, kterou nám země dala, zacházíme šetrně ve všech fázích výroby, která využívá moderních technologií. Jsme malé rodinné vinařství a nemáme ambice být velké. Chceme Vám víno nalít, s Vámi si s ním ťuknout, s Vámi si pokecat o víně a o životě. A když si láhev odvezete domů, tak chceme, abyste si na nás v dobrém vzpomněli, až ji otevřete.

Údaje o vinařství

AdresaDlouhá 32, Velké Pavlovice
Telefon773003701
E-mailvinojakuba@gmail.com
Webwww.vinojakuba.cz
Možnost posezení - pro 35 osob
Nabídka řízené degustace a ochutnávky Ano
Exkurze do vlastních vinic Ano
Vlastní ubytovací kapacity pro 12 osob